Trumpalaikio ir ilgalaikio darbo pliusai ir minusai

Šiai dienai gausu darbo pasiūlymų Lietuvoje, kurie gali būti ilgalaikiai arba trumpalaikiai. Dažnai įmonėms trumpalaikių darbuotojų reikia tam tikro sezono metu atsiradus didesniam darbų kiekiui (pvz., gruodį padaugėja paštomatus aptarnaujančių kurjerių poreikis dėl gausesnio nei įprastai siuntų kiekio). Trumpalaikis darbas – ne būtinai diena ar savaitė. Jis gali trukti mėnesį, du ar ilgiau. Įprastai įsidarbinus į laikiną poziciją, su darbuotoju yra sudaroma terminuota darbo sutartis.

Kiekvienas darbas, nepriklausomai nuo jo trukmės, gali būti naudingas, tačiau kartu ir sukelti nepatogumų. Žemiau apžvelgiame trumpalaikių ir ilgalaikių darbų pliusus ir minusus.

Trumpalaikio darbo privalumas: Netekus pastovaus darbo, puikus būdas išlaikyti stabilias pajamas

Trumpalaikis darbas gali būti naudingas, jeigu jau ilgą laiko tarpą nepavyksta susirasti ilgalaikio darbo. Darbuotojų nuoma užsiimanti agentūra gali pasiūlyti Jums trumpalaikį darbą ir padėti išlaikyti stabilias tolesnes gaunamas pajamas, kol susirasite ilgalaikį, nuolatinį darbą. Laikiną darbą rasti nėra sudėtinga, kadangi didelė dalis įmonių Lietuvoje yra priklausomos nuo sezoniškumo. Kai vienoms įmonėms sezonas yra žiema, kitoms – vasara, todėl migruoti iš vienos įmonės į kitą dirbant laikinose pozicijose – ne problema.

Trumpalaikio darbo privalumas: Galimybė įgyti naujų įgūdžių ir patirties norimoje srityje

Laikinas darbas gali suteikti patirties naujose srityse, kuri bus naudinga darbinantis skirtingose darbovietėse. Studentams bei absolventams laikinas darbas gali suteikti darbo patirties, kuri darbdaviams formuos teigiamą įvaizdį. Įvairios darbo patirties turėjimas tampa dideliu pliusu norint įsidarbinti pageidaujamoje vietoje, ypatingai nekvalifikuotoje pozicijoje, kadangi taip Jums atsiveria platesnis darbo pozicijų kiekis.

Trumpalaikio darbo privalumas: Puiki proga dirbti studijuojant, nes gausu darbų, kuriems nereikia patirties, pamaininiais grafikais

Trumpalaikis darbas yra efektyvi pagalba studentams, kurie nori užsidirbti pinigų, tačiau dar neturi patirties darbuose. Studijas reikia derinti su darbu, o didelės dalies trumpalaikių darbų grafikai sudaryti taip, jog dirbama – pamainomis! Rasti nuolatinį darbą absolventui tampa dideliu iššūkiu, bet čia gelbsti įdarbinimo agentūra, kuri siūlo daugybę darbų, nereikalaujančių jokios darbo patirties.

Trumpalaikio darbo privalumas: Padirbėti galima grįžus trumpam laikui į Lietuvą iš užsienio

Asmenys, kurie gyvena užsienyje, grįžus į Lietuvą gali padirbėti, bet neįsipareigoti dirbti ilgam laikui. Pasitaiko atvejų, kuomet užsienio įmonės išleidžia darbuotojus į prastovas ar atostogas net keliems mėnesiams, todėl atsiranda papildomo laiko, per kurį galima gauti papildomų pajamų. Užsienio lietuviai gali kreiptis į darbuotojų nuomos paslaugas teikiančią įmonę RETIVA, kuri gali greitai padėti įsidarbinti norimam laikotarpiui.

Trumpalaikio darbo trūkumas: Darbai yra laikini

Darbuotojo nuoma įmonei ribotam laikui – yra laikinas procesas. Žmogus gali jausti nepastovumą ir nesaugumą, kadangi dirba žinodamas, jog pasibaigs trumpalaikio terminuoto darbo sutartis ir reikės ieškoti naujos darbovietės. Nuolat kintanti darbo aplinka gali kelti stresą.

Trumpalaikio darbo trūkumas: Sunkumai prisitaikant prie naujos organizacijos kultūros

Dirbant įmonėje trumpam laiko tarpui, gali būti sunku įsilieti į kolektyvą, bendradarbiai gali būti mažiau linkę užmegzti ryšius su naujoku žinodami, kad jis bus laikinas darbuotojas.

Ilgalaikio darbo privalumas: Patikimi darbo santykiai su kolegomis

Ilgalaikis darbas leidžia sukurti stiprius ir ilgalaikius darbo santykius su kolegomis. Stiprūs darbo santykiai įmonėje yra labai svarbus veiksnys, nes jie ganėtinai stipriai daro įtaką bendriems įmonės arba komandos veiklos rezultatams. Jeigu nuomojamas įmonei darbuotojas jaučiasi komfortiškai ir pasitiki bendradarbiais, jų darbo našumas gali būti žymiai didesnis.

Ilgalaikio darbo privalumas: Mokymosi ir karjeros galimybės

Darbuotojas, ilgą laiką dirbdamas nuolatinį darbą pas tą patį darbdavį, turi galimybę ne tik tobulėti savo srityje, bet ir kelti kvalifikaciją, kilti karjeros laiptais. Dažnai įmonės rengia vidinius kvalifikacijos kėlimo mokymus, siunčia darbuotojus į komandiruotes, kad įgytų žinių ir naujų įgūdžių. Įgijus ne mažą darbo stažą darbuotojas įgauna daugiau įtakos įmonėje. Ilgamečiai darbuotojai kartais gauna papildomas atostogų dienas metuose, papildomus priedus prie atlyginimo.

Ilgalaikio darbo privalumas: saugi finansinė padėtis ir patogumas

Vienas pagrindinių ilgalaikio darbo privalumų yra tai, kad galite jaustis saugiai dėl savo ateities. Reguliariai gaunamos pajamos suteikia galimybę planuoti į ateitį (didesni pirkiniai, naujas būstas, šeimos pagausėjimas ir t. t.). Taip pat, žinote pastovų savo darbo grafiką, todėl galite planuoti asmeninį laiką (šeimai, laisvalaikiui ir pan.).

Ilgalaikio darbo trūkumas: Mažesnė darbo patirčių įvairovė ir stagnacija

Žmonės, ilgai išdirbę toje pačioje įmonėje, bijo išeiti iš komforto zonos ir keisti darbą, išbandyti save naujoje srityje. Darbuotojui išdirbus ~10 metų ir daugiau toje pačioje įmonėje, jo įgūdžiai tampa labai riboti, žinios apie kitas darbo sritis – minimalios, todėl baimių sekamas žmogus ieško naujo darbo vėl toje pačioje srityje.

Nepamirškite, kad tiek trumpalaikių, tiek ilgalaikių darbo pasiūlymų visuomet galite rasti RETIVA svetainėje bei Facebook puslapyje.

Nepraleiskite pasiūlymų!

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite visas darbo naujienas bei darbo pasiūlymus Jūsų mieste!