Papildomas darbas internetu: iššūkiai ir neigiamos pusės

Daugelis iš mūsų svajoja apie galimybę užsidirbti pinigų neišeinant iš namų naudojantis interneto pagalba. Tačiau nepaisant patogumo ir lankstumo, papildomas darbas internetu taip pat gali turėti neigiamų aspektų, su kuriais kartais tenka susidurti. Šiame straipsnyje pažvelgsime į tam tikrus iššūkius, kuriuos patiria tie, kurie papildomai dirba arba nori dirbti internetu.


Nepastovumas ir nenuoseklumas
Vienas iš didžiausių neigiamų aspektų, susijusių su papildomu darbu internetu, yra nepastovumas. Daugelis darbų gali būti sezoniniai arba nepastovūs, kas gali reikšti nestabilias pajamas. Be to, gali prireikti laiko, kol pavyks užmegzti pastovų klientų ar užsakymų srautą, jeigu dirbsite internetu, tarkime, kaip pardavimų vadybininkas. Laikas, kuomet neturėsite klientų ir pardavimų lygus laikui, už kurį negausite pajamų.

Konkurencija
Dėl didelės konkurencijos daugelyje interneto puslapių ir kandidatų juose, išsiskirti ir užsitarnauti darbdavių pasitikėjimą (kurie siūlo darbą internetu iš namų) gali būti sunku. Darbdaviai dažnai reikalauja ne tik aukštos kvalifikacijos, bet ir puikių pardavimų įgūdžių arba įspūdingo portfelio. Dažniausiai siūlantys darbą internetu darbdaviai realiai kandidatų net nepamato, todėl jų tikslas atsirinkti jų akims idealius kandidatus. Dėl minėtos priežasties turite prieš kandidatuodami suteikti savo gyvenimo aprašymu pasitikėjimą darbdaviui.

Socialinio gyvenimo trūkumas
Nors darbas namuose gali pasirodyti patrauklus, tai gali virsti virtualia izoliacija ir psichologiniu stresu. Darbas vien internetu gali lemti tai, kad žmogus praras gyvos darbo vietos privalumus ir socialinį sąveikumą. Ilgas sėdėjimas prie kompiuterio ir bendravimas tik per elektroninius kanalus gali prisidėti prie vienatvės ir socialinio atitrūkimo.

Pavojus įsivelti į sukčiavimą

Papildomas darbas internetu taip pat gali tapti potencialiu pavojų šaltiniu dėl įvairių sukčiavimo schemų. Daugelis pasiūlymų apie greitą ir lengvą pinigų užsidirbimą internetu gali būti sukčiavimai, kurie gali atimti iš žmonių ne tik pinigus, bet ir laiką. Vienas iš pavyzdžių – lrt.lt portalo straipsnis apie moterį įsivėlusią į aferą, kuri manė, jog dirba apskaitine internetu vienoje smulkioje įmonėje.

Sveikatos problemos ir fizinis neveiklumas
Vienas iš didžiųjų iššūkių, su kuriais susiduria tie, kurie dirba internetu, yra susijęs su fizinio aktyvumo trūkumu. Ilgai sėdint prie kompiuterio, galima patirti nugaros skausmus, akių nuovargį ir kitus sveikatos sutrikimus (pvz., nutukimas).


Nors papildomas darbas internetu turi savo privalumų, būtina atsižvelgti į šiuos neigiamus aspektus ir būti pasiruošus įvairiems iššūkiams. Svarbu atidžiai įvertinti savo įgūdžius, tikslus ir galimybes, prieš pradedant dirbti internetu, siekiant išvengti nenumatytų sunkumų.

Iškilus problemų ieškant darbo, Jums galime padėtime mes – UAB Retiva. Siūlome trumpalaikius ir ilgalaikius darbus visoje Lietuvoje ir užsienyje. Spauskite šią nuorodą ir raskite sau patinkantį darbą dar šiandien! Jeigu norite pirmas(-a) sužinoti apie naujausias laisvas darbo vietas, kurios itin greit užsipildo, sekite mus Facebook puslapyje. 

Nepraleiskite pasiūlymų!

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite visas darbo naujienas bei darbo pasiūlymus Jūsų mieste!