Ką darbdaviai mėgsta matyti kandidatuose?

Sėkmingas darbuotojas turi ne tik turėti reikiamą kvalifikaciją, bet ir kitas svarbias savybes. Todėl darbdaviai, ieškodami kandidatų, bando pastebėti tam tikrus įgūdžius, kurie padėtų lengviau prisitaikyti prie darbo aplinkos. Dauguma žmonių ieškodami darbo dažnai nepagalvoja, kad jų asmeninės savybės gali būti labai didelis pliusas darbdavio akimis, todėl darbo pokalbiuose rekomenduojama apie save papasakoti kuo daugiau. Yra kelios išskirtinės savybės, kurias dauguma darbdavių vertina ir ieško kandidatuose.


 Sugebėjimas valdyti laiką

Kiekvienas darbdavys ieško darbuotojo, kuris sugeba valdyti ir efektyviai išnaudoti savo darbo laiką. Ši savybė išties yra naudinga, nes efektyvus laiko valdymas gali padėti sumažinti stresą darbe. Darbuotojas, kuris moka gerai organizuoti savo darbą ir išvengti nuolatinio skubėjimo bei paskutinės minutės sprendimų priėmimo, gali pasirodyti naudingesnis potencialiam darbdaviui. Pastarajam taip pat svarbu, kad darbuotoju galėtų pasitikėti ir užduotys būtų padarytos laiku darbuotojo nekontroliuojant.

Lojalumas

Darbuotojų lojalumas yra savybė, kurią vertina kiekvienas darbdavys, nes darbdaviai siekia išlaikyti darbuotojų pastovumą savo įmonėje. Jei darbuotojai yra lojalūs, tai gali reikšti, kad jie yra pasirengę ilgam laikui dirbti įmonėje. Lojalūs darbuotojai padeda stabilizuoti darbuotojų skaičių ir išvengti nuolatinės darbuotojų kaitos, kas, iš esmės, įmonei yra brangu laiko atžvilgiu. Nepamirškite, darbdaviai itin atkreipia dėmesį į potencialių kandidatų išdirbtą laikotarpį ankstesnėse įmonėse.

Atsakomybės jausmas

Atsakomybės jausmas dažnai rodo, kad asmuo yra patikimas. Darbdaviai vertina darbuotojus, kurie į savo darbą žiūri atsakingai ir nebijo įsipareigoti. Nei vienas darbdavys nenori, kad potencialus kandidatas galvotų, jog tai yra tik laikinas darbas šioje įmonėje, todėl „Kam stengtis“. Sugebėjimas prisiimti atsakomybę už savo darbų rezultatus (sėkmingus ir ne) yra taip pat vertinama savybė.

Entuziazmas darbui

Entuziastingi darbuotojai yra labiau motyvuoti ir linkę į savo darbą įdėti daugiau laiko bei energijos. Darbdaviai atkreipia dėmesį į potencialių kandidatų entuziazmą ir nekantravimą užimti siūlomą darbo poziciją. Be to, entuziastingi kandidatai yra labiau linkę parodyti ilgalaikį lojalumą savo darbovietei. Jie yra pasiryžę dirbti ilgą laiką su įsipareigojimu, nes turi asmeninį prisirišimą savo darbui ir jo rezultatams. Dėl savo aistros darbui, kandidatai gali sukurti labiau motyvuojančią darbo aplinką, įkvėpti savo kolegas ir prisidėti prie pozityvios atmosferos darbo aplinkoje auginimo, kuri pagerina bendrą darbo aplinką.

Patirtis

Norėdami būti konkurencingi darbo rinkoje, būtinai turite įgyti atitinkamos darbo patirties. Patirtis dažnai rodo, kad kandidatas turi žinių tam tikroje srityje, gali greitai prisitaikyti prie įmonės aplinkos ir profesinių iššūkių. Patirties sukaupę kandidatai gali būti produktyvesni ir atnešti daugiau naudos įmonei. Taip pat patyrę kandidatai paprastai nereikalauja ilgų apmokymų. Jie geba greitai įsisavinti informaciją, tinkamai reaguoti į iššūkius ir pradėti darbą be didelių mokymo laiko sąnaudų. Daugiausiai įvairiapusiškos patirties galima įgyti dirbant per įdarbinimo agentūrą trumpalaikius ar pagalbinius darbus.

Reputacija

Kandidatai su gera reputacija turi teigiamą profesinį bei asmeninį įvaizdį. Darbdaviai daug dėmesio skiria savo įvaizdžio kūrimui ir siekia, kad darbuotojai prisidėtų prie to. Kuomet kalbame apie reputaciją – tai nėra tik darbo patirtis žinomą vardą turinčiose įmonėse. Tai taip pat ir įvaizdis asmeniniuose socialiniuose tinkluose, bendravimo etiketas el. paštu, telefonu ir panašiai. Įdarbinimo agentūros taip pat skiria dėmesį potencialių kandidatų asmeniniam įvaizdžiui socialiniuose tinkluose.

Pasiryžimas

Kas labiausiai gali sužavėti darbdavį – tai kandidatų ryžtas. Ryžtingi darbuotojai daro viską, ko reikia, kad darbas būtų atliktas. Ryžtingumas reiškia, kad turite tikslą tam, ką darote ir viziją, kaip atliksite savo darbą ir kaip norite tobulėti įmonėje. Darbdaviai ieško ryžtingų žmonių, nes turi į priekį orientuotą mąstymą ir daro tai, kas būtina net sudėtingais laikais.


Darbdaviai siekia atrasti kandidatus, kurie ne tik atitinka reikalavimus darbo pozicijai, bet ir turi potencialą tapti vertingais ilgalaikiais darbuotojais. Šie visada ieško drąsių asmenybių, kurios pasižymi atsakingumu, ryžtu. Svarbu, kad darbo pokalbiuose bei gyvenimo aprašyme (CV) akcentuotumėte savo stipriąsias savybes, nes jos gali būti lemiamos sėkmingam įsidarbinimui tiek per įdarbinimo agentūrą, tiek bet kurioje kitoje įmonėje Lietuvoje ar užsienyje.

Nepraleiskite pasiūlymų!

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite visas darbo naujienas bei darbo pasiūlymus Jūsų mieste!