Įsidarbinimas užsienyje: kuo jis pravartus ir nuo ko pradėti?

Karjeros žingsnis, kaip, pavyzdžiui, darbas užsienyje, gali būti įdomus ir perspektyvus. Dažnas lietuvis tokį sprendimą priima norėdamas pagerinti savo finansinę būklę, tačiau tai nėra vienintelis privalumas dirbant užsienyje. Įsidarbinimas užsienyje gali jums atnešti naujas karjeros galimybes, padėti išplėsti kultūrinį požiūrį. Prieš priimant sprendimą įsidarbinti užsienyje reikia viską apmąstyti ir įvertinti privalumus bei trūkumus. Galime jums padėti įsidarbinti, jeigu mąstote apie darbą užsienyje. Retiva įdarbinimo  agentūros internetiniame puslapyje galite rasti darbo pasiūlymų.

 

PRIVALUMAI ĮSIDARBINANT UŽSIENYJE

 

Karjeros galimybės

Darbas užsienyje gali jums atverti karjeros galimybes, kurios gali būti sunkiai pasiekiamos ar net neįmanomos gimtojoje šalyje. Kadangi užsienio šalys dažnai siūlo geresnes karjeros galimybes tam tikrose profesijose, tai ši galimybė yra aktuali tiems, kurie turi specialų, aukštąjį ar ypatingų kompetencijų turintį išsilavinimą ir norą plėsti savo profesinę sritį. Taip pat užsienyje darbdaviai laisviau žiūri į asmenis be kvalifikacijos – tai leidžia greičiau kilti karjeros laiptais ir tiems, kurie neturi jokio išsilavinimo ar patirties. Dirbdami užsienyje turėsite galimybę išmokti kitą kalbą, tai galės ateityje atverti daugiau tarptautinių karjeros galimybių.

Didesnis atlyginimas

Dar vienas privalumas, kuris traukia žmones įsidarbinti užsienyje, yra noras užsidirbti daugiau pinigų. Lietuvoje, norint gauti didesnį atlyginimą nei minimali mėnesinė alga (dažniausiai pasitaiko gamybos įmonėse), reikia tam tikros kvalifikacijos arba sukauptos realios patirties. Tačiau dauguma užsienio šalių siūlo aukštesnį atlyginimą net ir neturint jokios kvalifikacijos.

Tarptautinė patirtis

Nemažai užsienio darboviečių rengia mokymus darbuotojams – puiki galimybė įgyti naujų įgūdžių ir susipažinti su ekspertais iš viso pasaulio. Tai gali praversti ateityje, jei ieškosite darbo Lietuvoje (ar darbo užsienyje). Kodėl? Daug darboviečių ieško darbuotojų su patirtimi ir moka jiems didesnį atlyginimą arba siūlo aukštesnę poziciją. Turėdami darbo patirties užsienyje ir specialių įgūdžių užsiminkite apie tai darbo pokalbyje ar pridėkite tokią informaciją į savo gyvenimo aprašymą – darbdaviai į tai atsižvelgs teigiamai. Tai taip pat gali padėti rasti darbą greičiau.

Asmeninės ir kultūrinės pažintys

Darbas užsienyje atveria galimybes susipažinti su skirtingomis kultūromis, tradicijomis ir kalbomis. Tai gali praplėsti jūsų požiūrį į gyvenimą ir pasaulį. Taip pat dirbdami užsienyje susidursite (arba galite susidurti) su žmonėmis iš skirtingų pasaulio kampelių. Tai padės praplėsti jūsų ryšius visame pasaulyje. Dirbdami užsienyje galėsite artimiau pažinti ir tam tikros šalies kultūrą ir tradicijas, galėsite dalyvauti įvairiose vietinėse šventėse, renginiuose ar festivaliuose.

 

ŽINGSNIAI, NORINT ĮSIDARBINTI UŽSIENYJE

1. Nusistatyti tikslą

Nusprendus išvykti į užsienį dirbti pirmiausia būtų naudinga nustatyti, kokiu tikslu važiuojate ten. Atsakius į šį klausimą bus lengviau ieškant darbo bei suvokiant, ką tiksliai norite pasiekti dirbdami užsienyje. Dažniausi tikslai, dėl kurių žmonės pasirenka dirbą užsienyje: pagerinti finansinę būseną, įgauti naujų įgūdžių, išbandyti save kitoje pozicijoje, pakilti karjeros laiptais savo profesijos srityje. Apsvarsčius savo tikslą ar tikslus, taip pat reikėtų nusistatyti laiko trukmę, kurią planuojate dirbti. Tai gali būti ilgalaikis arba trumpalaikis darbas.

2. Ieškoti darbo pasiūlymų

Prieš pradedant darbo paiešką reikėtų apgalvoti, į kokią šalį norėtumėte vykti ir paanalizuoti šalies darbo rinką, ekonominę padėtį ir kultūrą. Kad darbo vietos paieška netaptų didžiulis iššūkis, tam yra sprendimas – įdarbinimo agentūra Retiva, kuri padeda darbdaviams rasti darbuotojus, o darbuotojams – darbdavius užsienyje. Mūsų įdarbinimo agentūra pasirūpina jūsų kelione, suteikia apgyvendinimą, įdarbinimo agentūros specialistai kontaktuoja su darbuotojais ir atsako į iškilusius klausimus viso darbo užsienyje metu.

3. Pasiruošti kultūrinei adaptacijai

Galiausiai, vertėtų pasidomėti šalies, į kurią vyksite, kultūra. Pirma galite susipažinti su kalba, nes kalbos įgūdžiai visada bus įvertinti darbdavio. Taip pat pravartu pasidomėti miesto, kuriame dirbsite ar šalies kultūros ypatumais: religija, tradicijos, vertybės ir papročiai. Pradėjus dirbti užsienyje nebijokite praleisti daugiau laiko susipažindami su vietos kultūra, žmonėmis ir aplinka gyvai, nepamirškite socialinio gyvenimo.

Darbas užsienyje suteikia puikias galimybes plėsti savo profesinę sritį ir įgyti naujų įgūdžių. Darbdaviai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje atsižvelgia ir vertina tarptautinę darbo patirtį, nes tai rodo jūsų sugebėjimą prisitaikyti prie skirtingų kultūrų ir bendrauti su įvairiomis žmonių grupėmis. Nepamirškite ir naujos kalbos žinių – net ir žemiausias kalbos žinojimo lygis (pvz., vokiečių ar olandų) yra itin svarbus keičiant darbo vietą į kitą toje pačioje šalyje.

Nepamirškite, jog naujausius darbo pasiūlymus galite rasti mūsų Facebook puslapyje!

Įdarbinimas Jums visiškai nieko nekainuoja, todėl kreipkitės drąsiai.

 

Nepraleiskite pasiūlymų!

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite visas darbo naujienas bei darbo pasiūlymus Jūsų mieste!